Facebook 24 Saat Bekleme ve Kaldırma

Tarih: Temmuz 29th, 2011 Bölümü Facebook İpuçları - Yazar admin

Facebook güvenlik önlemlerinden biri olan 24 saatlik hesap dondurma işlemi, hesabınızı ele geçirmek isteyen birinin veya sizin peş peşe yanlış şifre denemesinden kaynaklanmaktadır. Bu yanlış deneme sayısı arttığında, Facebook hesabınızı 24 saatliğine girişe dondurur. Ancak arkadaşlarınız hesabınızın aktif olduğunu görebilirler.

Yeni şifre için için lütfen aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. https://www.facebook.com/recover.php bağlantısı yardımıyla şifremi unuttum bölümünü açınız.
  2. Ardından ilgili adımları izleyerek yeni bir şifre edinin.
  3. Hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra ne kadar daha beklemeniz gerektiğini görebileceksiniz.

Facebook resmi yardım dökümanlarında 24 saat bekleme süresinin bir zorunluluk olduğunu; bu sürenin kullanıcı davranışlarıyla kısalmayacağını belirtiyor. Eğer böyle bir bekleme aldıysanız 24 saat beklemek zorundasınız.

Açıklama şöyle: “Facebook hesabınıza erişmeden önce 24 saatlik bir bekleme süresi vardır. Bu bekleme süresi sizi korumak için ek bir güvenlik önlemidir. Bu durumun neden olabileceği rahatsızlık için özür dileriz.”

Facebook 24 Saat Bekleme ve Kaldırma

Güvenlik sorusunu yanıtladıktan sonra yine de 24 saat beklemeniz gerekebilir. Eğer bu süre uzadıysa son giriş denemenizden 24 saat sonrasına kadar Facebook’a giriş yapmayınız.

No related posts.

Mesaj Yaz
XHTML::
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>